Wybielanie oksydacyjne

Podobnie jak kolor oczu i włosów, kolor zębów jest określony przez geny. Niektórzy ludzie mają naturalnie jaśniejsze, bielsze zęby, podczas gdy inni mają ciemniejszy, bardziej żółty odcień zębów. Obecnie możliwa jest zmiana koloru zębów za pomocą różnych metod i produktów do wybielania.

Kiedy myślimy o wybielaniu zębów, wyobrażamy sobie ich rozjaśnienie. Można to osiągnąć za pomocą produktów do wybielania, które są nakładane na zewnętrzną warstwę naszych zębów.

Najczęstszymi składnikami używanymi do wybielania zębów są nadtlenki, takie jak nadtlenek wodoru czy nadtlenek węgla. Obecnie, nadtlenki stosowane do wybielania mają różne stężenie, w zakresie od 0,1% do 35%. W UE dopuszcza się stosowanie nadtlenku o stężeniu maksymalnie 10% CP w gabinecie stomatologicznym.

Oprócz nadtlenków istnieją inne aktywne składniki, które wybielają zęby, takie jak chlorek sodu, bromelina, papaina, glukozoksydaza, wodorowęglan sodu, kwas cytrynowy i inne
żele wybielające. Składniki te nakłada się bezpośrednio na zewnętrzną warstwę zębów lub za pomocą uformowanej wcześniej wkładki, bezpośrednio do jamy ustnej. Podczas wybielania zębów zachodzi reakcja chemiczna określana jako utlenianie, która powoli rozpuszcza pigmenty obecne w strukturze zębów.

W porównaniu z wybielaniem przeprowadzanym w gabinecie dentystycznym, wybielanie w domu przebiega wolniej, łagodniej i dlatego może być uważane za bezpieczniejsze, biorąc pod uwagę, że rzadko dochodzi do powstania nadwrażliwości zębów.

Biała perła® :system 10 dni i biała perła® Triple action  to formy wybielania zębów w domu, które usuwają codzienne przebarwienia szkliwa zębów spowodowane przez jedzenie, napoje lub palenie. Jeśli szukasz szybszego sposobu, zalecamy użycie biała perła® :jutro impreza!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *