Poranne rytuały…

Jeden czyta poranną gazetę, drugi przygotowuje ulubione espresso, a jeszcze ktoś zalewa müsli mlekiem. Czy wiesz jednak, co powinieneś zrobić zanim przystąpisz do swoich rytuałów? Wypij filiżankę ciepłej wody z cytryną.

Cytryna jest doskonałym źródłem witaminy C i potasu. Jak wszyscy wiemy, witamina C chroni przed przeziębieniem, jednocześnie zwiększając naszą odporność. Z drugiej strony potas wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Jeżeli rano wypijesz filiżankę ciepłej wody z cytryną poczujesz się spokojniejszy i lepiej nastawiony do życia w ciągu dnia. Fakt, że ten napój jest kwaśny nie oznacza, że podnosi on poziom kwasu w organizmie. W rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie. Cytryny utrzymują poziom PH na doskonałym poziomie, co pozwala nam czuć się dobrze i zdrowo.

Zrzucajmy zbędne kilogramy!

Wiele osób uważa, że ​​ciepła woda z cytryną może pomóc w walce ze zbędnymi kilogramami. Prawda jest taka, że ​​to, czy tracimy na wadze, czy nie, zależy wyłącznie od nas, od naszej codziennej diety i nawyków związanych ze stylem życia. Aby schudnąć ilość kalorii przyjętych musi być mniejsza niż ilość kalorii spalonych. Musimy więcej się ruszać i jeść mniej. Jednak picie ciepłej wody z cytryną rano lub w ciągu dnia zmniejszy uczucie głodu. Cytryny zawierają pektynę, dlatego czujesz się “mniej głodny”; ograniczają też wieczorne podjadanie i stanie przed lodówką myśląc „co by tu przekąsić?”. Woda z cytryną działa jak środek moczopędny i pomaga wypłukiwać toksyny, które nagromadziły się w organizmie przez noc.

Zęby i świeży sok z cytryny? Sok pomaga zatrzymać krwawienie, zmniejszyć ból zębów i zwalczyć nieświeży oddech. Jednak należy zachować ostrożność z ilością, którą wypijamy. Przy bardziej delikatnym szkliwie za dużo soku z cytryny może powodować nadwrażliwość zębów. Zatem optymalna ilość soku w porannej kuracji to nie więcej niż z połowy cytryny.

Super trik

Chcesz poznać nasz super trik? To ocet jabłkowy. Ale nie byle jaki. Ocet powinien być przygotowany na drodze naturalnej fermentacji z użyciem bio składników. W sklepie łatwo go rozpoznasz, bo na dnie butelki będą widoczne kawałki jabłek. Możesz też przygotować swój własny, domowy ocet jabłkowy.

Klasyczny ocet jabłkowy powstaje w wyniku długiego procesu fermentacji, dzięki czemu wzbogacony jest o środki przeciwbakteryjne i przeciwutleniacze o silnych właściwościach przeciwzapalnych. Równoważy florę jelitową, która nie tylko pomaga w trawieniu i podstawowej detoksykacji, ale także pomaga w egzemie, spowodowanej niezrównoważoną florą jelitową. Dla sportowców i osób prowadzących aktywny tryb życia ocet jest doskonałym pomocnikiem w trawieniu dużych ilości polisacharydów (ryż, ziemniaki itp.). Ocet jabłkowy równoważy poziom glukozy przy diecie bogatej w sacharydy. Wystarczą 1-2 łyżki octu przed posiłkiem i kawałek pizzy możesz zjeść bez wyrzutów sumienia ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *