Wybielanie zębów w trakcie ciąży i w okresie karmienia piersią. Czy jest bezpieczne?

Wiele osób pyta nas o to, czy w trakcie ciąży można stosować wybielające pasty do zębów i wybielać zęby. Zasadniczo, w tym okresie należy kłaść duży nacisk na odpowiednią pielęgnację dziąseł i szkliwa zębów. Hormony ciążowe wchodzą w reakcje z płytką nazębną, co może mieć dość agresywny wpływ na szkliwo zębów. Zachodzi większe ryzyko powstawania próchnicy i chorób dziąseł. Ze względu na ryzyko osłabienia szkliwa i dziąseł, nie zaleca się w tym czasie profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie dentystycznym lub i wybielania zębów w domu za pomocą zestawów wybielających.

W praktyce, bezpieczną formą wybielania zębów podczas ciąży i w trakcie karmienia piersią jest stosowanie specjalistycznych past wybielających, bezpiecznych dla szkliwa zębów i zapewniających specjalistyczną ochronę dziąseł. Trzeba pamiętać, aby stosowane pasty nie zawierały żadnych szkodliwych składników, które mogłyby mieć szkodliwy wpływ na zdrowy rozwój dziecka.

Ponieważ zdrowie matek i ich dzieci jest naszym priorytetem, w portfolio naszych specjalistycznych produktów znajdziesz pasty, które spełniają wszystkie wyżej wymienione kryteria. Specjalistyczne pasty do zębów biała perła są odpowiednie do stosowania w trakcie ciąży, dzięki zawartości całej gamy składników aktywnych. Zapewniają one właściwą ochronę szkliwa zębów i dziąseł, a także w naturalny sposób wybielają szkliwo zębów, bez powodowania zarysowań.

Z naszego portfolio możemy polecić m.in. wybielającą pastę do zębów :intensywna terapia, która spełnia wszystkie wyżej wymienione kryteria i dba o biały i zdrowy uśmiech kobiet w ciąży i matek karmiących piersią.

Dlaczego wybielająca pasta :intensywna terapia jest odpowiednia dla kobiet w ciąży i matek karmiących piersią?

Pasta do zębów :intensywna terapia ma bardzo niski wskaźnik ścieralności (RDA 13). Jednocześnie zawiera składniki aktywne, które pomagają zapobiegać próchnicy i wzmacniają dziąsła.

Niski wskaźnik ścieralności (RDA 13) oznacza, że ​​pasta :intensywna terapia jest bezpieczna dla szkliwa zębów – nie zarysowuje go. Pasta zawiera naturalny enzym, który delikatnie rozpuszcza przebarwienia szkliwa i przywraca zębom ich naturalną biel. Jednocześnie enzym ten pomaga utrzymać prawidłowe pH w jamie ustnej, co, w połączeniu z fluorem, jest ważne w zapobieganiu powstawania próchnicy. :intensywna terapia zawiera też goździki, które pozytywnie wpływają na regenerację dziąseł, mineralny azotan potasu, który obniża nadwrażliwość zębów i eukaliptus dla świeżego oddechu.

Podczas ciąży i w okresie karmienia piersią każda kobieta powinna używać takiej pasty do zębów, która będzie odpowiadać jej specyficznym potrzebom. Dlatego biała perła posiada szeroki asortyment produktów, w którym znajdziesz różne pasty do zębów, odpowiednie do stosowania w czasie ciąży i podczas karmienia piersią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *