Wybielanie, nie ścieranie!

Większość dostępnych na rynku past do zębów opiera swoją recepturę o składnik ścierny – krzemionkę lub węglan wapnia. Mają one zatem działanie mechaniczne i podrażniające. Na skutek wywołanego tarcia, usuwają wprawdzie przebarwienia, jednak równocześnie mogą uszkadzać szkliwo i wywoływać mikrourazy, które sprzyjają rozwojowi próchnicy i nadwrażliwości zębów. Z tego też względu pasty ze składnikiem ściernym budzą liczne zastrzeżenia i nie powinny być stosowane przez dłuższy czas.

 

Co na to ISO?

Z uwagi na destrukcyjny wpływ na zęby preparatów z zawartością krzemionki lub węglanu wapnia, wydana została norma ISO, która określa optymalną wartość tzw. RDA (ang. Relative dentin abrasivity, czyli współczynnik ścieralności (abrazyjności) pasty dla zębiny) w przedziale 30-70. Wyjątek stanowią pasty dla palaczy, które charakteryzują się wyższą ściernością mogącą przekraczać 100 RDA. Pomimo tych restrykcji wiele popularnych marek przekracza określone w normie wartości, dosięgając nawet granicy 250 RDA. Tym sposobem usuwają przebarwienia, ale jednocześnie narażają użytkowników na głębokie i trwałe uszkodzenie szkliwa, których konsekwencją są choroby zębów i jamy ustnej.

Dobroczynne enzymy

Innym sposobem dokładnej higienizacji zębów, usuwania płytki nazębnej i walki z przebarwieniami jest zastosowanie enzymów. Ich działanie nie polega na mechanicznym i inwazyjnym „ścieraniu”, lecz na równie skutecznym, a przy tym bezpiecznym „rozpuszczaniu”. Enzymatyczne pasty wybielające zawierają specjalne enzymy i aktywne mikrogranulki, które oddziałują na błonkę zgromadzoną między płytką nazębną a szkliwem. Dzięki temu mogą być stosowane przez dłuższy czas, nie uszkadzają zębów, a przy tym efektywnie pełnią funkcję oczyszczającą i wybielającą. Dodatkowo zawarte w pastach enzymatycznych składniki aktywne pozwalają na walkę z rozmaitymi dolegliwościami jamy ustnej, np. nieświeżym oddechem czy nadwrażliwością dziąseł.

RDA bezpieczne i skuteczne

Biała Perła jako jedyna marka na rynku oferuje pełną gamę past enzymatycznych, które rozwiązują szereg problemów o charakterze stomatologicznym. Ich głównym zadaniem jest wybielanie. Nie oddziałują jednak na szkliwo w sposób mechaniczny, lecz bezinwazyjnie „rozpuszczają” przebarwienia. Ich RDA jest utrzymane na poziomie zgodnym z normami ISO i waha się pomiędzy wartościami 10-13, a w przypadku past dla palaczy niewiele ponad 100. Łączą zatem skuteczność wybielania i ochronę szkliwa, które pozostanie nienaruszone mimo zastosowanych zabiegów higienizujących i wybielających. Jednocześnie poszczególne preparaty Białej Perły oprócz wybielania odpowiadają na zróżnicowane potrzeby użytkowników. Znajduje się wśród nich wysoki stopień nabytych przebarwień i chęć uzyskania bardziej atrakcyjnego kolorytu szkliwa (pasty :biel i odbudowa, :krystaliczna biel i :intensywna terapia), walka z przebarwieniami i nalotem nabytym na skutek częstego picia kawy i herbaty bądź nałogu nikotynowego (:kurkuma & Q10 oraz :dla palaczy ), nadwrażliwość dziąseł (:zdrowe dziąsła) oraz nieświeży oddech (:white & fresh moringa).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *