Pasta do zębów dla kobiet w ciąży

Artykuł powstał we współpracy ze stomatologiem dr hab. Andrea Hruba, która zajmuje się różnymi tematami związanymi z zębami w ramach projektu „w trosce o zdrowe zęby w okresie ciąży i karmienia piersią”

Ciąża to okres radości i oczekiwania na upragnione dziecko. Jednak dla niektórych przyszłych matek ciąża niesie ze sobą również wiele problemów w jamie ustnej. Problemy, z jakimi borykają się ciężarne pacjentki, są często związane ze zmianami hormonalnymi i immunologicznymi. W tym radosnym okresie ważne jest utrzymanie doskonałej higieny i utrzymywanie zębów w czystości, aby nie dotknęło Cię stare, znane porzekadło „Każda ciąża kosztuje kobietę jeden ząb”. Podstawą jest posiadanie odpowiedniej szczoteczki, odpowiedniej techniki czyszczenia oraz odpowiedniej pasty do zębów. Biała perła® pojawiła się na rynku wraz z pastą do zębów opracowaną specjalnie dla przyszłych mam. Zastanawiasz się, czym pasta do zębów dla kobiet w ciąży różni się od zwykłej pasty do zębów? Dzięki swojemu składowi pasta ta pomaga zapobiegać skutkom problemów ciążowych w jamie ustnej takimi jak:

Płytka nazębna.

Słodkie łakomstwo czasami przytłacza wszystkich, nie tylko kobiety w ciąży. Zwiększone spożycie słodyczy oznacza szybsze tworzenie się płytki nazębnej. Im częstsze dostarczanie bakterii z cukru, tym grubsza warstwa powłoki i pękanie szkliwa. Płytka nazębna jest główną przyczyną próchnicy zębów. Oprócz próchnicy, powłoka bakteryjna powoduje również zapalenie dziąseł i powstawanie kamienia nazębnego. Płytkę nazębną można zwalczać, dlatego ważne jest regularne mycie zębów dwa razy dziennie. Nie zapomnij o przestrzeniach międzyzębowych, ponieważ znajdująca się w nich powłoka może być źródłem nieświeżego oddechu. Polecam miękką szczotkę i średnio ścierną pastę. Pasta :dla kobiet w ciąży i karmiących piersią ma średnio ścierne RDA (ścierność). To RDA jest odpowiednie dla osób ze zwiększonym tworzeniem płytki nazębnej.

Ciążowe zapalenie dziąseł.

Jednym z problemów, z jakimi pacjentki w ciąży zgłaszają się do przychodni, jest zapalenie dziąseł. Dziąsła są wrażliwe na zmiany poziomu hormonów w organizmie, a ciążowe zapalenie dziąseł niepokoi wiele pacjentek. Na szczęście stan zapalny wywołany hormonami ciążowymi jest tylko przejściowy i ustępuje samoistnie po urodzeniu. Walka z takim stanem zapalnym jest trudna, ponieważ nawet całkowite usunięcie powłoki może nie pomóc. Pasta :dla kobiet w ciąży i karmiących piersią zawiera składniki, które wspomagają regenerację dziąseł. Należą do nich np. pantenol, który jest prowitaminą B5 i działa miejscowo na błony śluzowe. To także olejek z kamelii japońskiej, który ma działanie nawilżające.

Pamiętaj, że w czasie ciąży masz prawo do badania profilaktycznego dwa razy w roku. Wizyta u dentysty powinna być oczywistością przed ciążą. Dlatego nie zwlekaj ze swoimi problemami, aby nie złapały cię w czasie, gdy jesteś w radosnym oczekiwaniu.

Podsumowanie.

Pasta do zębów :dla kobiet w ciąży i karmiących piersią jest ciekawą alternatywą dla klasycznej pasty do zębów 1450 ppm. Chociaż biała perła® zmniejszyła ilość fluoru w paście do 500 ppm, to uzupełniła różnicę zwiększoną zawartością wapnia, który remineralizuje szkliwo zębów. Pasta do zębów nie zawiera środka spieniającego SLS. Pasta zawiera olej kokosowy, ksylitol oraz enzym oksydazę glukozową, który delikatnie wybiela szkliwo. 

Zadbaj o swoje zęby już teraz, aby w przyszłości być przykładem dla swoich dzieci.

Jedna odpowiedź

  1. Polecam tę pastę, moja przygoda z nią rozpoczęła się w ubiegłym roku ale używam ją jeszcze teraz. Pasta jest rewelacyjna, ma bardzo delikatny smak dlatego z powodzeniem stosowałam ją podczas ciąży i karmienia. Fajnie nawilża błonę śluzową jamy ustnej i dodatkowo delikatnie usuwa przebarwienia. Polecam każdej kobiecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *