Jaką rolę odgrywa w paście do zębów olej kokosowy?

Kokos, kokos… słyszymy i czytamy o nim wszędzie. Olej kokosowy zaczyna być kluczowym składnikiem nie tylko w przemyśle spożywczym, ale też w kosmetycznym. Ostatnio stał się też popularnym składnikiem past do zębów.

Przyczyną tego, że olej kokosowy staje się coraz popularniejszy na rynku past do zębów, są jego cechy – chroni przed powstawaniem ubytków, jednocześnie regenerując jamę ustną. W pastach biała perła® :coconut efekty te zostały udowodnione w testach klinicznych.

Jak olej kokosowy wpływa na jamę ustną?

Jednymi z głównych wrogów zdrowych zębów są bakterie ze szczepu Streptococcus mutans, które odpowiadają za liczne problemy, związane z jamą ustną:

  1. rozwój ubytków – cukier pobrany z pożywienia rozkłada się na kwas, który sprawia, że zęby są bardziej podatne na powstawanie próchnicy
  2. nieświeży oddech – powstający na skutek resztek jedzenia
  3. płytka nazębna osiada na zębach i otaczających dziąsłach, co następnie powoduje krwawienie i zapalenie dziąseł (paradentosis)

Olej kokosowy zawiera kwasy tłuszczowe, które są w stanie wyeliminować wiele szczepów bakterii powstałych w jamie ustnej, w tym Streptococcus mutans, które są odpowiedzialne za wiele infekcji jamy ustnej i nieświeży oddech. Kwas laurynowy, który w znacznych ilościach znajduje się w oleju kokosowym, reaguje z zasadami, znajdującymi się w ślinie, tworząc mieszaninę podobną do mydła. Ta mieszanka, w połączeniu z mechanicznym czyszczeniem za pomocą szczoteczki do zębów, pomaga usunąć płytkę nazębną i zmniejsza poziom bakterii, które są odpowiedzialne za powstawanie ubytków i inne problemy jamy ustnej.

Olej kokosowy jest bardzo cenny, ponieważ jest źródłem wielu minerałów. Pomaga też wchłaniać minerały z innych źródeł, takich jak żywność, suplementy diety itp.

Olej kokosowy jest cennym źródłem witaminy E, która jest obecnie jednym z najczęściej stosowanych i najskuteczniejszych przeciwutleniaczy – wychwytuje wolne rodniki, pomagając w utrzymaniu zdrowych dziąseł i zdrowej jamy ustnej.

Co sprawia, że pasta do zębów biała perła® :coconut jest wyjątkowa?

Biała perła® :coconut zawiera olej kokosowy RAW i BIO. Oznacza to, że olej został pozyskany w kontrolowanym, ekologicznym i bezpiecznym procesie ekstrakcji z wyłączeniem ciepła. Znaczy to też, że olej ten zatrzymał w sobie wszystkie aktywne składniki, takie jak: kwasy tłuszczowe, minerały i przeciwutleniacze.

Wybierając pastę do zębów sprawdź, czy naprawdę zawiera olej kokosowy, czy tylko wyciąg z kokosa lub aromat kokosowy. Korzyści, o których mówiliśmy wyżej, zapewnia wyłącznie 100% olej kokosowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *