Jak radzić sobie z wrażliwymi i krwawiącymi dziąsłami w trakcie ciąży?

Mówi się, że ciąża to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu kobiety. Zdarza się też jednak, że towarzyszą mu trudności związane ze zdrowiem. Zmiany hormonalne, zachodzące w trakcie ciąży, mogą powodować pewne problemy w jamie ustnej, w tym nadwrażliwość i krwawienie dziąseł.

Kiedy i dlaczego dziąsła mogą krwawić i stawać się wrażliwe w trakcie ciąży?

Niektóre kobiety zaczynają zauważać krwawienie dziąseł w trakcie drugiego trymestru. Dzieje się tak z następujących powodów:

– hormony: w czasie ciąży hormony wzmagają wrażliwość dziąseł, co sprawia, że mogą pojawiać się stany zapalne, a dziąsła stają się delikatniejsze. Jednocześnie, powstawanie płytki nazębnej przyspiesza, co może powodować krwawienie z dziąseł.

– zmiana diety: w trakcie ciąży zmniejsza się wydzielanie śliny. Często zbiega się to w czasie ze zmianą diety na bogatszą w węglowodany i produkty zawierające cukier, co powoduje wytwarzanie się naturalnego środowiska dla rozwijania się płytki nazębnej i powstawania ubytków.

– poranne mdłości: kobiety, które przeżywają poranne mdłości w pierwszym trymestrze, mają wyższy poziom kwasowości w jamie ustnej, co może powodować nadwrażliwość zębów i dziąseł.

– nadwrażliwość na zapachy: wiele kobiet w ciąży obserwuje zwiększoną wrażliwość na zapachy takie jak mięta – często występująca w pastach do zębów i płynach do płukania jamy ustnej. Badania pokazują, że zwiększona wrażliwość na zapach mięty i silny odruch wymiotny to powody, dla których kobiety są mniej skłonne do regularnego mycia zębów w trakcie ciąży. Pogorszenie dbania o higienę jamy ustnej powoduje ryzyko powstawania ubytków i krwawienia dziąseł.

Jak poprawić kondycję dziąseł w trakcie ciąży?

W trakcie ciąży należy zwrócić szczególną uwagę na higienę jamy ustnej. Oprócz regularnych wizyt w gabinecie dentystycznym, niezwykle istotne jest stosowanie pasty do zębów, która regeneruje dziąsła i zmniejsza tworzenie się płytki nazębnej. W naszym portfolio produktów posiadamy pastę, która spełnia te specjalistyczne kryteria – jest to pasta do zębów :dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. To pasta, która pomaga zmniejszyć nadwrażliwość i krwawienie dziąseł dzięki 100% BIO olejkowi z japońskiej kamelii z pierwszego tłoczenia i pantenolowi. Jednocześnie pasta :dla kobiet w ciąży i karmiących piersią zawiera 100% olej kokosowy z pierwszego tłoczenia, naturalny enzym – oksydazę glukozową, różową glinkę i ksylitol, które zmniejszają ryzyko powstawania płytki nazębnej, a jednocześnie pomagają w naturalny sposób wybielić zęby. Pasta wyróżnia się również delikatnym, owocowym smakiem.

Badanie przeprowadzono na 44 kobietach, z czego 66% stwierdziło, że pasta do zębów była doskonała, 20% oceniło pastę :dla kobiet w ciąży i karmiących piersią jako bardzo dobrą, a 95% kobiet stwierdziło, że poleciłoby ją swoim znajomym. Aby uzyskać więcej informacji dotyczących ankiety, kliknij tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *