Dzieci w wieku 6-12 lat

Przy produkcji pasty do zębów dla dzieci, skupiamy się na różnych grupach wiekowych, z których każda wymaga pasty o innym stężeniu fluoru. Naszym celem jest ochrona zębów przed próchnicą. Jednak stężenie fluoru nie może być zbyt wysokie, ponieważ może powodować białe plamy na szkliwie zębów. U dzieci pomiędzy 6 a 12 rokiem życia, mleczaki są powoli zastępowane zębami stałymi.

OSTRZEŻENIE!!! U dzieci w wieku 6 lat pojawiają się pierwsze zęby trzonowe. Jest to krytyczny moment, ponieważ wypada mleczak a na jego miejscu wyrasta ząb stały, czyli ząb który ma służyć przez długie lata. Jeżeli go stracimy to już żaden na jego miejscu nie urośnie. Należy BARDZO UWAŻNIE CZYSCIĆ ZĘBY TRZONOWE, ponieważ są one jednymi z najważniejszych trwałych zębów w naszej jamie ustnej. Zwykle są też pierwszymi zębami, na których pojawia się próchnica u dzieci.

Biała perła®️ :junior to pasta do zębów przeznaczona do codziennego użytku przez dzieci w wieku 6-12 lat. Na jej unikalnej liście składników znajdują się naturalny enzym, zioła i fluor, który pomaga zapobiegać powstawaniu próchnicy i remineralizować szkliwo zębów. Naturalny enzym występuje np. w naszej ślinie i ma właściwości antybakteryjne, a zioła zmniejszają podrażnienia dziąseł podczas ich wzmacniania. Co więcej, pasta ma przyjemny, jabłkowo-miętowy smak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *