Czy czarna pasta do zębów rzeczywiście ma moc wybielania?

Odpowiedź to: tak. Jak to możliwe? Czarna pasta zawiera węgiel aktywny, który pochłania przebarwienia szkliwa zębów. Starożytni Rzymianie używali węgla aktywnego w proszku do wybielania zębów już 2000 lat temu. Węgiel aktywny był również stosowany w medycynie przeciwko zatruciom. Nawet starożytni wiedzieli, że węgiel aktywny oczyszcza ciało z toksyn.

W jaki sposób czarna pasta wybiela zęby?

W naturalny sposób pochłania przebarwienia powstałe na szkliwie zębów. Istnieją różne formy węgla aktywnego stosowane w pastach do zębów. Jedną z najbardziej skutecznych jest węgiel bambusowy, który można znaleźć w paście biała perła® :bamboo carbon & aloe.

Węgiel bambusowy jest pozyskiwany z bambusa uprawianego przez minimum 5 lat. Następnie jest poddawany procesowi spalania w temperaturze od 800° do 1200° C. Ten sposób produkcji jest najbardziej przyjazny środowisku. Węgiel aktywny z bambusa to naturalny i ekologiczny materiał, mający niewiarygodne właściwości pochłaniające. W porównaniu do zwykłego węgla aktywnego, węgiel z bambusa ma 10x większą powierzchnię i 4x mocniejszą siłę pochłaniania. Dlatego ma dużo lepsze właściwości wybielające niż inne rodzaje węgla aktywnego.

Mimo wszystko, węgiel aktywny nie zawsze idealnie wybiela zęby. Problemy z efektywnym wybielaniem zaczynają się pojawiać, kiedy przebarwienia ukryte są głęboko w szkliwie zębów. Aby je zwalczyć, biała perła® :bamboo carbon & aloe zawiera specjalny enzym o mocno wybielających właściwościach. Dzięki temu skutecznie walczy z problemem i jest w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Czy czarne pasty są bezpieczne?

Węgiel aktywny to składnik o silnych właściwościach wybielających, co czasem może powodować nadwrażliwość zębów i dziąseł u osób, u których są one osłabione. Dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać taką czarną pastę, która będzie nie tylko wybielać zęby, ale także je chronić. Kiedy wybierasz właściwą pastę do zębów, ważne jest, aby sprawdzić listę zawartych w niej składników aktywnych.

Bardzo ważne jest też znalezienie pasty do zębów, która zawiera składniki obniżające nadwrażliwość zębów i regenerujące dziąsła. Składniki wpływające na obniżenie nadwrażliwości szkliwa zawierają azotan potasu a bioaktywny wapń pomaga wzmacniać szkliwo. W połączeniu z fluorem, składniki te zapewniają kompleksową ochronę przed powstawaniem ubytków. Można je wszystkie znaleźć w paście do zębów :bamboo carbon & aloe, która zawiera wyciąg z aloesu. Aloes, ze względu na właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne, pomaga regenerować jamę ustną.

Czarna pasta do zębów może być bardzo skuteczną i bezpieczną formą kompleksowej ochrony jamy ustnej, a przy okazji pomoże wybielić zęby. Jest to pasta odpowiednia do długotrwałego stosowania w połączeniu z innymi pastami do zębów. Dlatego stworzyliśmy specjalny zestaw past na dzień i na noc :bamboo barbon & aloe z pastą :mint. Zestaw zawiera wybielającą pastę na dzień :bamboo carbon & aloe i pastę :mint, która wspomaga system immunologiczny jamy ustnej w trakcie godzin nocnych.

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *