Co powoduje zapalenie dziąseł?

Płytka nazębna i kamień nazębny zawierają duże ilości bakterii, które wytwarzają kwasy i toksyny, wywołujące zapalenie dziąseł. Pierwszym objawem zapalenia są dziąsła krwawiące podczas szczotkowania zębów.

Kolejną rzeczą, którą można zauważyć podczas szczotkowania zębów, są zaczerwienione i spuchnięte dziąsła, nieprzyjemny posmak i zapach z ust. Nieleczone zapalenie może się rozprzestrzeniać, niszcząc włókna przyzębia, które pomagają utrzymać zęby w kościach szczęki. Wszystkie te czynniki prowadzą do zapalenia dziąseł, które jest prostą drogą do stopniowej utraty zdrowych zębów.

Zapobieganie to podstawa

Aby zapobiec zapaleniom przyzębia i krwawieniu dziąseł koniecznym jest:

  • Dbać o zęby codziennie, usuwając płytkę bakteryjną z powierzchni zębów i z przestrzeni spomiędzy nich.
  • Wybierać właściwą szczoteczkę, pastę do zębów i inne produkty, które pomagają w higienie jamy ustnej.
  • Regularnie odwiedzać higienistkę stomatologiczną na zabieg czyszczenia zębów. Oczyści te obszary, do których nie dotrzesz za pomocą szczoteczki lub których nie jesteś w stanie doczyścić za pomocą szczotkowania.

Do codziennej pielęgnacji w domu polecamy używanie pasty Biała Perła® Periodontitis.

Biała Perła® Periodontitis to pasta do zębów wzbogacona o naturalne składniki aktywne, takie jak enzymy, szałwia, bisabolol, goździki i rumianek, które naturalnie pomagają zmniejszyć stany zapalne. Pasta ma również niski indeks ścieralności (RDA 10) i dlatego może być używana do wrażliwych zębów. Badania kliniczne pokazały znaczące zmniejszenie stanu zapalnego dziąseł i płytki bakteryjnej po regularnym stosowaniu pasty. Jest zalecana do codziennego użytku.