Nowe porady

błędy

5 grzechów w higienie jamy ustnej

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Mimo tej powszechnie znanej prawdy każdego dni popełniamy wykroczenia przeciwko własnym zębom. Na co uważać, żeby im nie szkodzić? Sprawdź!

>

Stomatolog na miarę złota

Rynek stał coraz bardziej konkurencyjny, więc gabinety stomatologiczne walczą rozmaitymi metodami o uwagę klientów. Czy dać się przekonać reklamie? Jak znaleźć naprawdę kompetentnego dentystę? I w końcu – dlaczego tak ważny jest wybór odpowiedniego specjalisty?

>
białe zęby

3 triki na białe zęby

Zadbany uśmiech to MUST-HAVE każdej z nas. Co zrobić, żeby poprawić wygląd zębów?

>
wybielanie zębów

Wybielanie, nie ścieranie!

Większość dostępnych na rynku past do zębów opiera swoją recepturę o składnik ścierny – krzemionkę lub węglan wapnia. Mają one zatem działanie mechaniczne i podrażniające. Dowiedz się w jak tego uniknąć!

>
remineralizacja

Demineralizacja zębów od A do Z

Demineralizacja szkliwa to proces, który postępuje wraz z wiekiem i jest silnie związany z gromadzeniem się płytki nazębnej. Co możemy zrobić, aby temu zapobiec?

>
metamorfoza

Wiosenna metamorfoza

Na wiosnę przybywa nam sił witalnych, pojawiają się inspiracje i pomysły. Co zrobić, by wraz z nową porą roku zafundować sobie metamorfozę?

>
zęby dzieci

Jak troszczyć się o zęby u dzieci?

Nawyki żywieniowe, codzienne mycie zębów czy wizyty u stomatologa sporo pozostawiają do życzenia u naszych dzieci. Co przede wszystkim powinno wzbudzić niepokój?

>
ból zęba

Ból zęba – nocne S.O.S

Zęby mogą dawać o sobie znać o różnych porach dnia i… nocy. Co może pomóc w takiej awaryjnej sytuacji? Dowiedz się więcej...

>
aloes

Aloes dla zdrowia zębów

Aloes ma prozdrowotne działanie na nasz organizm, a także na nasze zęby. Do zalet aloesu zalicza się także łagodzenie stanów zapalnych. Dowiedz się więcej...

>
stomatolog

Pierwsza wizyta u stomatologa

Dzieciństwo to czas, gdy po raz pierwszy stajemy przed wyzwaniem odwiedzenie dentysty. Warto zadbać o to, by przygotowanie do wizyty i jej przebieg były w pełni bezstresowe, a nawet radosne.

>
minerały dla zębów

Leksykon minerałów ważnych dla zębów

Składniki mineralne odgrywają jedną z kluczowych ról w utrzymaniu zdrowia organizmu, a w tym zębów i dziąseł. Za co odpowiadają poszczególne minerały i gdzie ich szukać?

>
witaminy zęby

Alfabet witamin istotnych dla zębów

Witaminy to swoisty biokatalizator procesów zachodzących w naszym organizmie. Bez nich niemożliwe jest utrzymanie pełnego zdrowia. O których witaminach dla zdrowia zębów i dziąseł należy bezwzględnie pamiętać?

>
dieta zęby

TOP 5 produktów dla zdrowia zębów

Dieta jest ważna dla utrzymania zdrowia i bieli zębów. Ważne, by pokarm dostarczał nam odpowiednich ilości wapnia, był bogaty w witaminy i minerały, a także zawierał tłuszcze nienasycone. Dowiedz się więcej...

>
Biała Perła pasta dla dzieci

Jak zachęcić maluszka do mycia zębów?

Nauka dbania o higienę osobistą jest jedną z pierwszych lekcji, jakie rodzice dają swojemu dziecku. Dowiedz się w jaki sposób zachęcić maluszka do mycia mlecznych zębów, a w przyszłości do regularnego i właściwego szczotkowania?

>
zęby niedobory witamin

Letnia dieta dla zdrowych zębów

Wprowadzenie do dziennego rozkładu jazdy kilku żywieniowych nawyków pozwoli dostarczać naszym twardym tkankom (szkliwu i kościom) takich składników odżywczych, jakich potrzebują do funkcjonowania w pełnej sprawności i zdrowiu.

>
jak dbać o zęby na wakacjach

Jak dbać o zęby na wakacjach?

W końcu mamy lato! Warto jednak przyjemności dawkować sobie w takich ilościach, aby nasze zęby czy figura nie ucierpiały na przyszłość. Jak z tym sobie poradzić?

>
ból zębów

Ból zęba podczas zagranicznej podróży

Ból zęba może zepsuć nawet najbardziej udane wakacje. Dowiedz się, co zrobić, gdy awaryjna sytuacja przytrafi Ci się podczas zagranicznej wycieczki.

>
ortodoncja

Jak dbać o zęby z aparatem ortodontycznym?

Osoby noszące aparat ortodontyczny szczególną uwagę zwrócić powinny na prawidłową higienę jamy ustnej. Dowiedz się więcej...

>
ph jamy ustnej

Znaczenie pH jamy ustnej

By nie martwić się o zdrowie naszych zębów i cieszyć się pięknym uśmiechem, zadbać należy kontrolować odpowiednie pH jamy ustnej. Dowiedz się więcej...

>
szczotkowanie zębów

Szczotkowanie zębów jako zabawa

Jak przekonać malucha do regularnego mycia zębów i sprawić, by czynność ta kojarzyła mu się nie z obowiązkiem, lecz przyjemnością? Poniżej kilka sprawdzonych sposobów.

>
Biała Perła system wybielania zębów

Korzyści z wybielania zębów i higieny jamy ustnej

Śnieżnobiały, Hollywoodzki uśmiech to marzenie chyba każdego z nas. O zęby warto jednak dbać nie tylko ze względów estetycznych, lecz także zdrowotnych...

>
jak naprawić uśmiech

Jak naprawić uśmiech po rzuceniu palenia?

Jak pokazują badania, osoby wypalające dziennie od 10 do 20 papierów są aż 6 razy bardziej narażone na choroby przyzębia. Dowiedz się więcej...

>
tarczyca zęby

Jak problemy z tarczycą wpływają na kondycję jamy ustnej?

Osoby, u których wykryto nadczynność lub niedoczynność tarczycy, są w dużym stopniu narażone na różnego rodzaju schorzenia jamy ustnej. Dowiedz się więcej...

>
pielęgnacja zębów przy cukrzycy

Pielęgnacja zębów przy cukrzycy

W Polsce na cukrzycę choruje ponad 3 miliony osób. Niestety, jedynie niewielki ich procent zdaje sobie sprawę z faktu, że jest o wiele bardziej narażony na choroby zębów i dziąseł niż pozostała część populacji. W jaki sposób cukrzycy powinny dbać o zdrowie jamy ustnej?

>
białe zęby

Białe zęby rodem z Hollywood

Proste, nieskazitelnie białe uzębienie to znak rozpoznawczy celebrytów. Którzy z nich zdecydowali się na wybielenie zębów i jakie triki stosują, by zawsze prezentowały się one perfekcyjnie?

>
Biała Perła

Jak spośród past Biała Perła wybrać produkt idealny dla siebie?

Zadbane i śnieżnobiałe zęby to podstawa pięknego uśmiechu. W trosce o odpowiedni efekt estetyczny Biała Perła przygotowała szereg produktów do codziennego wybielania zębów. Dowiedz się, który z nich będzie idealny dla Ciebie.

>
wybielanie zębów Biała Perła

Krótka lekcja wybielania zębów

Wybielanie zębów za pomocą preparatów Biała Perła pozwala samodzielnie wybielić zęby bez konieczności wizyty u stomatologa.

>
Biała Perła

Wybielanie zębów – Biała Perła pasta KRYSTALICZNA BIEL

Test pasty Biała Perła KRYSTALICZNA BIEL. Pasta wybielająca zęby Biała Perła KRYSTALICZNA BIEL doceniona przez blogerki. Sprawdźcie wyniki i opnie 50 blogerek.

>
wbielanie zębów pasta Biała Perła

Wybielanie zębów – pasta Biała Perła BIEL I OCHRONA

Biała Perła pasta do codziennego stosowania Biała Perła BIEL I OCHRONA uzyskała wysokie noty w teście Użytkowniczek. Sprawdźcie wyniki i opnie 50 blogerek.

>
białe zęby

Zabłyśnij! czyli jak podkreślić białe zęby

Białe zęby - jak podkreślić ich biały kolor? Sprawdź kilka makijażowych trików, które pozwolą Ci zabłysnąć i wyeksponować zadbany uśmiech.

>
białe zęby

Białe zęby – kiedy wybielaniu zębów powiedzieć STOP?

Cała idea tzw. hollywoodzkiego uśmiechu polega na tym, że jest on idealnie dopasowany do właściciela. Niestety nawet w świecie gwiazd spotyka się przypadki, kiedy zęby są aż tak wybielone, że wyglądają nienaturalnie. Dowiedz się więcej...

>
palenie papierosow

Rzuć palenie papierosów nie tylko dla bieli zębów

Nałóg nikotynowy szkodzi naszym zębom nie tylko ze względów estetycznych. W ostatnim czasie badacze wykazali, że jest on znacznie bardziej niebezpieczny niż dotychczas przypuszczano. Paląc, ryzykujesz nawet utratę zębów!

>
zdrowe zęby

Patenty na zdrowe zęby

Właściciele zdrowych zębów postrzegani są jako osoby pewne siebie i atrakcyjne. Same plusy? Sprawdź, jak za pomocą kilku nawyków samemu je sobie zapewnić.

>
zęby choroby

Od zębów do groźnych schorzeń

Lekceważenie higieny jamy ustnej może prowadzić do groźnych schorzeń… całego organizmu. Dowiedz się zzym mogą grozić zaniedbania w tym zakresie?

>
wybielanie zębów

Wybielanie zębów – Odzyskałam biel! Ale co dalej?

Kuracja wybielająca za pomocą Systemu Biała Perła przeprowadzona! To jednak nie koniec walki o idealnie białe zęby. Biel szkliwa można bowiem łatwo odzyskać, ale można równie łatwo stracić. Co zrobić, aby osiągnięte efekty utrzymywały się jak najdłużej?

>
dzieci zęby

Palacze – uwaga na zęby dzieci!

Jak się okazało, bierni palacze są nie tylko narażeni na dolegliwości dróg oddechowych, ale także zębów. Palący rodzicie przyczyniają się zatem do rozwoju próchnicy u własnych dzieci. Dowiedz się więcej...

>
stomatolog

Jak wybrać dobrego dentystę?

Zaufany stomatolog to prawdziwy skarb. Nie tylko mamy dzięki niemu pewność, że nasze zęby są w dobrych rękach, ale także mniej obawiamy się bolesności zabiegu. Jak znaleźć odpowiedniego specjalistę?

>
wybielanie zębów

Czy wybielanie zębów może być rakotwórcze?

Czasem można spotkać się z błędną opinią, zgodnie z którą wybielanie zębów może zwiększać ryzyko wystąpienia raka. Dowiedz się jak jest naprawdę!

>
wybielanie zębów

2 ważne pytania w sprawie wybielania zębów

Wybielanie zębów obrosło w wiele mitów. Wciąż warto edukować się w tym zakresie, aby odróżnić prawdę od fałszu. Co najczęściej budzi nasze wątpliwości?

>
ból zęba

Domowe sposoby na ból zęba

Wprawdzie najlepszym sposobem na pozbycie się bólu zęba jest wizyta u dentysty, jednak doraźnie możemy pomóc sobie sami. Dowiedz się w jaki sposób.

>
zęby mądrości

Zęby mądrości – kłopotliwy „spadek”

Popularnie kojarzą się z mądrością, jednak nie mają z nią nic wspólnego. Wielokrotnie spotyka się przypadki, kiedy są przyczyną bólu i innych dolegliwości stomatologicznych. Dowiedz się więcej...

>
wybielanie żębów Biała Perła

Zaprojektuj nowy uśmiech!

Na estetykę i funkcjonalność aparatu zębowego składa się wiele czynników. Należy do nich kształt, kolor, wypełnienia, defekty i schorzenia uwarunkowane genetycznie lub nabyte. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że stomatologia to połączenie wielu nauk! Podobnie w aptekach i sklepach można znaleźć coraz bardziej specjalistyczne produkty. Inny na nieświeży oddech, inny na nadwrażliwość dziąseł, a jeszcze inny na przebarwienia. Przeczytaj...

>
wybeilanie zębów Biała Perła

Słodkie, gazowane napoje i ich wpływ na zęby

Kiedy z nieba leje się żar, chętniej sięgamy po chłodzące napoje. Często wybór pada na kolorowe, gazowane czy słodkie płyny, z których działania nie zdajemy sobie sprawy. STOP – mają one negatywny wpływ na cały nasz organizm, a zwłaszcza zęby! Dowiedz się więcej...

>
zeby-wybeilanie

Higiena zębów w czasie wakacji: mini-poradnik

Lato to czas pełen pokus. Wakacyjne wojaże nie sprzyjają systematycznej higienie jamy ustnej. To duży błąd, gdyż pozbycie się skutków zaniedbań może nas kosztować sporo wysiłku. Warto więc wziąć sobie do serca kilka porad i nie zapominać o zębach pomimo urlopowego okresu.

>
wybielanie zębów Biała Perła

Wybielanie zębów – o co tyle szumu?

Zdrowe i lśniące zęby są dziś tak samo na topie jak płaski brzuch czy zdrowa cera. Okazuje się jednak, że to wcale nie krótkotrwała moda naszych czasów. Dowiedz się więcej...

>
wybielanie zębów

Barwiące zęby pokarmy i napoje – jak sobie radzić?

Na szczęście istnieją sposoby, aby ograniczyć destrukcyjny wpływ barwiących pokarmów na szkliwo. Dowiedz się więcej...

>
wybielanie zębów

Usuwanie kamienia a wybielanie zębów

Dowiedz się czy i dlaczego usunąć kamień nazębny zanim przystąpimy do wybielania zębów.

>
zdrowe i białe zęby

Czy istnieją zdrowe przekąski dla zębów?

Choć podjadanie między posiłkami nie należy do zdrowych nawyków, trudno jest znaleźć osobę, która nie skusi się czasem na małe co nieco. Możemy zdecydować o tym, czy przegryzane przez nas przekąski wpłyną negatywnie na nasze zęby czy też pozostawią je bez szwanku. Podpowiadamy po co sięgać, aby sobie nie zaszkodzić.

>
płyn do płukania zębów

Płyn do płukania ust pod lupą

Szczoteczka i pasta do zębów to nasz podstawowy zestaw do higienizacji jamy ustnej. Okazuje się jednak, że warto uzupełnić go o płyn do płukania zębów i ust. Dowiedz się dlaczego...

>
pasta do zębów Biała Perła

Pasty wybielające zęby Biała Perła

Biała Perła jako jedyna marka na rynku oferuje pełną gamę past enzymatycznych, które rozwiązują szereg problemów o charakterze stomatologicznym. Ich głównym zadaniem jest wybielanie zębów. Nie oddziałują jednak na szkliwo w sposób mechaniczny, lecz bezinwazyjnie „rozpuszczają” przebarwienia zębów. Ich RDA jest utrzymane na poziomie zgodnym z normami ISO. Dowiedz się więcej...

>
Wybielanie zębów żel

Impreza bezpieczna dla bieli Twoich zębów

Słodkie przekąski, grzane trunki, a także... pocałunki. To nieodłączne elementy czasu świątecznego i karnawałowego, których niekoniecznie lubią nasze zęby. Zobaczcie, co zrobić, aby w najbardziej imprezowym okresie w roku, nie nabawić się przebarwień i nie wylądować u dentysty.

>
Przebarwienia zębów

Świąteczne grzechy główne – przebarwienia zębów

Na świątecznym stole znajdziemy mnóstwo zdrowych i pożywnych potraw, których nie musimy się obawiać. Niektóre z nich stanowią jednak zagrożenie dla naszych zębów. Sprawdź, jak uniknąć awarii w trakcie i po wigilii.

>
wybielanie zębów Biała Perła

Jak ekspresowo odzyskać biel zębów?

Dowiedz się w jaki sposób odzyskać biel Twoich zębów z systemem wybielającym zęby Biała Perła.

>
wybielanie zębów papierosy

Palenie papierosów a wygląd zębów

Palenie papierosów powoduje osad, przebarwienia, nieświeży oddech – a to tylko niektóre z oznak widocznych w jamie ustnej. Czy wiecie, że nałóg nikotynowy może nawet doprowadzić do ich utraty? Dowiedz się więcej...

>
bruksizm,próchnica

Bruksizm i próchnica zębów a ich wygląd

Dowiedz się czym jest nawykowe zgrzytanie zębami (bruksizm ) i próchnica zębów. Poznaj przyczyny chorób i dowiedz się jaki wpływ mają na wygląd zębów.

>
starzenie dentalne zębów

Co to jest starzenie dentalne zębów?

Czym jest starzenie dentalne zębów? Czasem wiek dentalny nie pokrywa się z wiekiem metrykalnym. Już 20-, 30-latki mają zęby, które bardziej pasowałby do osoby 40-letniej, dowiedz się dlaczego...

>
pasta do zębów Biała Perła

Pasta do zębów – jak wybrać?

Pasta do zębów jest niezbędnym elementem każdej łazienki. Na jaki preparat się zdecydować? Sprawdź czym powinniśmy się kierować wybierając pastę do zębów.

>
szczoteczka do zębów jak wybrać

Szczoteczka do zębów – jak wybrać?

Jaka szczoteczka do zębów będzie najbardziej odpowiednia dla Ciebie? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę wybierając szczoteczkę do zębów. Dowiedz się więcej...

>
wybielanie zębów nakładki

Wybielanie zębów – co trzeba wiedzieć o nakładkach?

Efekt wybielenia zębów zależy od dostępu substancji czynnej do szkliwa. Utlenianie zachodzi bowiem na powierzchni zębów, która ma kontakt ze środkiem wybielającym. Eksperci Systemów Biała Perła sięgnęli po metodę nakładkową, aby w domowych warunkach zapewnić stomatologiczny efekt wybielania. Przeczytaj...

>
niedobory witamin zęby

Zęby i jama ustna a niedobory witamin

Zmiany związane z zębami i jamą ustną mogą sygnalizować niedobory witamin i minerałów, a nawet poważne schorzenia. Dowiedz się więcej...

>
wybielanie zębów

Co zęby mówią o zdrowiu?

Skóra, włosy, paznokcie, błony śluzowe i zęby mogą wiele powiedzieć o naszym zdrowiu. To w ich obrębie często pojawiają się pierwsze objawy deficytów witaminowych, a także niebezpiecznych schorzeń. Sprawdź, na co zwracać uwagę.

>
jak dbać o zęby

Czym jest higiena stomatologiczna?

Higiena stomatologiczna to profesjonalne czyszczenie zębów, które przeprowadza personel medyczny. Dowiedz się kto ją przeprowadza i dlaczego?

>
nadwrażliwość wybielanie zębów Biała Perła

Nadwrażliwość zębów a wybielanie zębów

Wiele osób dorosłych cierpi na nadwrażliwość zębów na zimne, słodkie lub gorące jedzenie i napoje. Dowiedz się czym jest nadwrażliwość zębów i dziąseł.

>
próchnica zębów

Dlaczego higiena jamy ustnej jest ważna?

Utrzymywanie właściwej higieny jamy ustnej pomiędzy regularnymi wizytami u dentysty lub higienistki stomatologicznej ma duże znaczenie dla zapobiegania powszechnym problemom stomatologicznym, takim jak próchnica zębów i choroby dziąseł. Są to najczęstsze choroby jamy ustnej. Dowiedz się więcej...

>
próchnica zębów

Próchnica zębów – jak jej zapobiegać?

Próchnica zębów to najczęstsza choroba jamy ustnej wywołana działaniem obecnych w niej bakterii i cukrów pochodzących z pożywienia. Dowiedz się w jaki sposób jej zapobiegać.

>
wybielanie zębów

Wybielanie zębów – MITY!

Zabieg wybielania zębów obrósł w wiele mitów. Dlatego zanim zdecydujemy się na niego, powinniśmy rozróżnić przekonania fałszywe od prawdziwych. Dowiedz się więcej...

>
wybielanie-zebow

Wybielanie zębów – FAKTY!

Na temat wybielania zębów krąży wiele obiegowych opinii. Nie wszystkie z nich są prawdą, inne natomiast trzeba potraktować poważnie. Dowiedz się więcej...

>
metody wybielania zębów

Metody wybielania zębów

Na rynku istnieje bardzo wiele metod wybielania zębów. Każdy może wybrać odpowiednią, która pasuje do jego możliwości finansowych, oczekiwań i stanu zdrowia jamy ustnej. Poznaj aktualne metody wybielania zębów, poznaj dostępne możliwości i wybierz odpowiednią dla siebie.

>
wybielanie zębów nakładki

Domowe sposoby na wybielanie zębów

Piękny uśmiech sprawia, że czujemy się bardziej atrakcyjni. Dlatego coraz chętniej sięgamy po sposoby na poprawienie bieli uzębienia, a tym samy swojej samooceny. Poznaj domowe sposoby na wybielanie zębów, które pozwalają rozjaśnić ich kolor nawet o kilka odcieni.

>
Czy wybielać zęby w ciąży

Czy wybielanie zębów w ciąży jest bezpieczne dla zdrowia?

Polki chcą być coraz piękniejsze. Nic zatem dziwnego, że coraz częściej wybielają zęby. Piękny uśmiech nie tylko dodaje urody, ale także pomaga w sukcesach zawodowych i osobistych. Do wyboru mamy kilka metod wybielania zębów. Czy możemy na nie sobie pozwolić, gdy akurat jesteśmy w ciąży? Czy wybielanie zębów w ciąży jest bezpieczne?

>
płyn do płukania zębów

Sposoby na wybielanie zębów – ile kosztuje wybielanie zębów różnymi sposobami?

Białe zęby zawsze przyciągają spojrzenie innych osób. Piękny uśmiech pomaga w życiu osobistym i w karierze. Niestety, mało który człowiek może się nim cieszyć przez całe życie. Dieta, czas, zanieczyszczenia – to wszystko ma wpływ na to, że zęby przestają być śnieżnobiałe. Poznaj sposoby, aby im tą biel przywrócić.

>
wybielanie zębów,przebarwienia

Wybielanie zębów preparaty – który wybrać?

Piękny uśmiech dodaje urody, pewności siebie oraz pozwala osiągnąć wiele sukcesów. Dziś można znaleźć szereg preparatów, które pozwolą na skuteczne wybielanie w domu. Dowiedz się w jaki sposób można osiągnąć efekt prawdziwej bieli Twoich zębów.

>
wybielanie zębów najlepsza metoda

Wybielanie zębów – najlepsza metoda?

Piękne, białe zęby, to marzenie zarówno kobiet jak i mężczyzn. Piękny uśmiech jest ozdobą człowieka w każdym wieku. Dziś można wybierać spośród wielu metod, które pozwolą na uzyskanie zadowalającego efektu. Wiele z nich można zastosować we własnym domu.

>
wybielanie zębów

Naturalny kolor zębów a wybielanie zębów

Skala barw zębów jest całkiem szeroka – od odcienia kości słoniowej, przez szaroniebieski aż po żółtobrunatny. Czasem zdarza się tak, że u jednej osoby można zaobserwować kilka kolorów zębów.

>
wybielanie zębów

Czy wybielanie zębów jest szkodliwe?

U większości z nas nie stwierdza się żadnych przeciwwskazań do bezpiecznego wybielania zębów. Zanim jednak przystąpimy do kuracji, zadajemy sobie pytanie, czy wybielanie zębów jest szkodliwe?

>
wybielanie zębów

Czy wybielanie zębów boli?

Wielu z nas zadaje sobie pytanie, czy wybielanie zębów boli? Wiele zależy od zastosowanej metody wybielania, lecz czasem bez względu na nią nie pozbędziemy się nieprzyjemnych odczuć.

>
jak szybko wybielić zeby artykuł

Jak szybko wybielić zęby?

Gdy inne metody wybielania nie są skuteczne, gdyż korona zęba uległa zniszczeniu lub ząb jest martwy, można sięgnąć po korony protetyczne, zwane popularnie licówkami.

>
wybiielanie zębów przebarwienia

Wybielanie zębów – jak usunąć przebarwienia?

Myślisz o usunięciu przebarwień ze swoich zębów? Dowiedz się, jak powstają i czy możemy je usunąć środkiem wybielającym zęby.

>
wybielanie zębów kiedy do dentysty

Kiedy do dentysty? – bezpieczne wybielanie zębów

Sprawdź koniecznie kiedy się udać się do dentysty! Nawet najbardziej skrupulatna higiena jamy ustnej nie może zapobiec wszystkim problemom związanym z zębami i pozwolić na całkowitą rezygnację z wizyt w gabinecie stomatologicznym.

>
naturalne wybielanie zębów

Czy jedząc pokarmy można wybielić zęby? – naturalne wybielanie zębów

Zobacz jaką rolę pełnią pokarmy naturalnie oczyszczające zęby w higienie jamy ustnej. Wiele świeżych owoców i warzyw ma zdolność skutecznego oczyszczania uzębienia z nalotów.

>
jak często zmieniać szczoteczkę do zębów

Jak często zmieniać szczoteczkę do zębów?

Kiedy właściwie powinno się zmienić szczoteczkę? Dowiedz się na co powinniśmy zwracać uwagę, aby odpowiednio dbać o higienę!

>
zdrowe_zeby

Domowe sposoby na wybielanie zębów – dieta przyjazna zębom dziecka

Poznaj zalecenia dotyczące diety przyjaznej dla zębów dziecka w wieku szkolnym oraz domowe sposoby wybielania zębów.

>
próchnica zębów

Oczyszczanie języka

Bakterie, które powodują nieprzyjemny zapach z ust, gnieżdżą się nie tylko na zębach, ale także na języku. Jak właściwie zadbać o higienę?

>
szczoteczka do zębów

Jaka szczoteczka do zębów?

Szczoteczka do zębów elektryczna CZY szczoteczka tradycyjna? Zdaniem stomatologów czasem lepiej sprawdza się to drugie rozwiązanie. Dowiedz się dlaczego.

>
dieta białe zęby

Jaka jest prawidłowa dieta na białe zęby?

Przebarwienia, nieświeży oddech… co jeść, aby nie mieć z tym problemu?

>
Jak zadbać o białe zęby

Jak zadbać o białe zęby na święta

Zęby zawsze wymagają naszej uwagi – nawet w święta. Dowiedz się jak zadbać o biały uśmiech.

>
wybielanie-zebow

Czy wiesz że…

Wśród super foods na zdrowe zęby znajduje się zielona herbata.

>