Płyn do płukania ust pod lupą

Szczoteczka i pasta do zębów to nasz podstawowy zestaw do higienizacji jamy ustnej. Okazuje się jednak, że warto uzupełnić go o płyn do płukania ust i zębów.

Dlaczego? Gdyż może one rozwiązać nasze indywidualne problemy – np. zredukować płytkę nazębną, wspomóc regenerację dziąseł czy skutecznie odświeżać oddech. Aby to osiągnąć, należy wybrać preparat odpowiedni dla siebie i stosować go we właściwy sposób. W innym razie może on podrażnić delikatną śluzówkę jamy ustnej.

PRZED czy PO myciu zębów?

Zwykle zabieg płukania ust stosujemy po szczotkowaniu zębów. Dzięki temu zapobiegniemy osadzaniu się płytki bakteryjnej, jak też na dłużej zyskamy uczucie świeżości. W aptekach lub drogeriach dostępne są też jednak płukanki do ust, których używa się zanim rozpoczniemy szczotkowanie zębów. Mają one za zadanie rozmiękczenie osadu nazębnego i ułatwienie jego usunięcia za pomocą szczoteczki do zębów. Ogólna zasad brzmi – preparat trzymamy w ustach przez około pół minuty. Gdy nabędziemy nowy preparat, możemy stopniowo przyzwyczajać się do jego smaku i skrócić czas płukania ust. Swoje pełne działanie rozwija on jednak zwykle po 30 sekundach.

Który płyn do płukania ust i zębów wybrać?

Podczas wyboru preparatu zwykle kierujemy się naszymi preferencjami smakowymi. Nie może być to jednak jedyne kryterium. O pomoc możemy poprosić stomatologa lub dokładnie zapoznać się z etykietą. Płyn do płukania ust z zawartością alkoholu będzie działał intensywniej, jednak może mieć działanie drażniące dziąsła. Osoby cierpiące na nadwrażliwość zębów lub dziąseł powinny zatem zdecydować się na środek bezalkoholowy, który zawiera substancje łagodzące (np. rumianek lub aloes). Taki  płyn do ust będzie też odpowiedni dla całej rodziny, w tym dzieci. Gdy chcemy lepiej chronić zęby przed próchnicą zębów, poszukajmy produktów ze związkami fluoru. Kiedy z kolei cierpimy na helitozę (problem z utrzymaniem świeżości oddechu), odpowiednią dla nas płukanką do ust będzie taka, która zawiera olejki eukaliptusowe czy miętowe. Działają one odświeżająco, a także przeciwbakteryjnie.

Płyn do płukania ust a wybielanie zębów

Wśród płukanek do zębów znajdziemy także takie, które łączą różne właściwości, ale ich zasadniczą funkcją jest wybielanie zębów. Tak jest w przypadku płynu do płukania zębów Biała Perła. Poprzez skład, pełen aktywnych składników wzmacnia on efekt wybielający zęby, ale jednocześnie ma działanie bakteriostatyczne, remineralizuje szkliwo zębów i dzięki zawartości fluoru zapobiega próchnicy zębów. Jest on szczególnie przydatny dla osób pijących kawę i herbatę oraz palących papierosy, które oprócz przebarwień walczą z nieświeżym oddechem. Ten, jak też inne płyny stosuje się dwa razy dziennie. Nie należy go rozcieńczać, popijać wodą, a przede wszystkim połykać.

Zobacz: JAKA SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW?

>

BIAŁA PERŁA® PŁYN DO PŁUKANIA ZĘBÓW

Biała Perła® PŁYN DO PŁUKANIA ZĘBÓW wzmacnia wybielanie zębów poprzez specjalną, zawierającą wiele aktywnych składników recepturę.

Efektem jest rozjaśnienie bieli zębów poprzez zmniejszenie zanieczyszczeń występujących na szkliwie, które pochodzą zwykle od kawy, herbaty, dymu papierosowego i innych produktów. Płyn wzmacnia skuteczność działania past wybielających zęby Biała Perła®, a dodatkowo remineralizuje szkliwo i wykazuje działanie bakteriostatyczne. Ponadto doskonale odświeża oddech.

Biała Perła® PŁYN DO PŁUKANIA ZĘBÓW to:

  • Przyspieszenie wybielania zębów
  • Działanie bakteriostatyczne
  • Remineralizacja szkliwa
  • Zawartość fluoru 230ppmF

Jak stosować płyn do płukania zębów?

Jednorazowo użyć 10 ml płynu (3/4 pojemności korka), płukać dokładnie jamę ustną przez ok 30 sek. Nie połykać i nie popijać wodą. Stosować dwa razy dziennie po umyciu zębów.

>