Pasta do zębów – jak wybrać?

Zęby możemy myć samą szczoteczką do zębów. Aby jednak osiągnąć podobny efekt oczyszczania do tego, jaki otrzymamy przy użyciu pasty, potrzebujemy na to 3 razy więcej czasu.

To proste porównanie doprowadza nas do stwierdzenia, że pasta do zębów jest niezbędnym elementem każdej łazienki.

Na jaki preparat się zdecydować?

Wybór pasty do zębów uzależnijmy od naszych celów, dolegliwości i preferencji. Nowoczesne środki do mycia zębów mają za zadanie nie tylko usuwać gromadzącą się płytkę bakteryjną, ale także zapobiegać i leczyć nasze dolegliwości oraz dawać przyjemne uczucie świeżości w ustach na cały dzień. Ten pierwszy cel był zwykle osiągany poprzez zastosowanie ścierających substancji czynnych. Dziś odchodzi się od tej inwazyjnej metody na rzecz działania enzymów zawartych w pastach do zębów tj. Biała Perła. Ich właściwości można porównać do peelingu – podczas gdy peeling gruboziarnisty mechanicznie ściera nasz naskórek, peeling enzymatyczny stopniowo rozpuszcza i złuszcza martwą warstwę rogową skóry.

pasta do zębów

Oprócz oczyszczania ważną funkcją pasty do zębów jest ochrona. Zapewnia ją odpowiedni poziom fluoru (w pastach do zębów Białej Perły jest go ok. 1300 ppm), który podczas szczotkowania przenika przez szkliwo i przyczynia się do jego wzmocnienia. Kolejnym zadaniem takiego preparatu jest przeciwdziałanie naszym błędnym nawykom lub walka z indywidualnymi dolegliwościami. Jeśli zdarza nam się sięgać po papierosy lub spożywamy duże ilości kawy, herbaty, ciemnych soków czy czerwonego wina, zdecydujmy się na pasty do zębów Biała Perła dla palaczy lub Biała Perła dla pijących kawę i herbatę. Na helitozę (nieświeży oddech) dobrym wyborem będzie pasta do zębów Biała Perła Properio Świeży Oddech (opiera się na specjalnej formule enzymatyczno-ziołowej), a na nadwrażliwość dziąseł – pasta do zębów Biała Perła Properio (zapewnia miękkim tkankom bakteriostatyczną ochronę). Jeśli natomiast chcemy zapewnić sobie codzienne wybielanie zębów, stosujmy wybielającą pastę do zębów Biała Perła, która łagodnie usuwa przebarwienia, a jednocześnie jest w pełni bezpieczna dla szkliwa. Stanowi też ona dobry wybór w celu podtrzymania efektu wybielania po kuracji wybielającej Systemami wybielającymi zęby Biała Perła.

Zobacz: SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW – JAK WYBRAĆ?

>