FAQ

Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Czy kuracje Biała Perła® wybielą sztuczny ząb na równi z innymi zębami?

Biała Perła® SYSTEM wybiela tylko naturalne zęby. Nie wybieli koronek, mostków czy plomb. Przed wybielaniem należy wyleczyć zęby i usunąć z nich kamień nazębny.

Czy mogę stosować preparaty Biała Perła® jeżeli mam nadwrażliwe dziąsła i zęby?

Przed zastosowaniem należy poradzić się stomatologa, czy w danym przypadku nie mamy do czynienia z poważniejszą chorobą. W niewielu przypadkach w czasie wybielania może się pojawić przejściowo nadwrażliwość. W przypadku utrzymywania i narastania nadwrażliwości należy skrócić czas wybielania i skonsultować się ze stomatologiem. Nie należy rozpoczynać kuracji przy stanach zapalnych dziąseł lub odczuwalnych podrażnieniach.

Na jakiej zasadzie działają kuracje wybielające zęby Biała Perła®?

Kuracje wybielające Biała Perła® służą do wybielania zębów. W procesie wybielania dochodzi do usunięcia zanieczyszczeń zawartych na i w szkliwie zębów.

Do czego służą aplikatory?

Aplikatory są niezbędne do skutecznego wybielenia zębów. Dzięki aplikatorom żel wybielający będzie miał dobry i dokładny kontakt z zębami, co wzmacnia skuteczność wybielania.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Preparaty Biała Perła® zostały przetestowane klinicznie i są przeznaczone do wybielania zębów w warunkach domowych. Produkty oparte są o formułę wybielającą bazującą na połączeniu działania enzymatycznego z utleniającym. Produkty są zarejestrowane w UE jako kosmetyki i wszystkie składniki w nich zawarte są dopuszczone do stosowania w warunkach domowych. Nie zawierają silnych środków wybielających takich jak nadtlenek karbamidu czy nadtlenek wodoru, które mogą być stosowane jedynie pod nadzorem stomatologa (zgodnie z Dyrektywa Rady UE 2011/84/UE).